вхід в особистий кабінет

Реєстрація Відновлення паролю

Факти про чай та каву

1
Кількість кофеїну в чаї і каві залежить від часу збирання плодів або листя, сорту, обробки, методу зберігання та інших факторів.
2
Чаю «Лоpд Гpей» могло б і не бути. Зовсім випадково на тюки, в яких зберігався чай, пролилося бергамотове масло. Товар був визнаний непридатним і проданий за низькою ціною. Однак тим, хто спробував «зіпсований чай», він припав до смаку. Серед них був і Лорд Грей. Він спритно прорекламував напій і подарував йому своє ім'я.
3
Пийте чай, але знайте міру! Випивши велику кількості чаю на порожній шлунок, можна отримати інтоксикацію організму, при цьому вам можуть докучати запаморочення, безсилля в кінцівках, неспокій, неприємне відчуття в шлунку. Такий стан ще називають «чайним сп'янінням».
4
Як не дивно, гарячий чай має охолоджуючий ефект. Температура шкіри знижується на 1-2 ° С усього через кілька хвилин після випитої чашки. А от від холодного чаю такого ефекту не чекайте!
5
В кінці XVII століття в Європі чай не користувався особливою популярністю і мало хто знав, що чай потрібно заварювати і пити. Наприклад, його рекомендували курити, а його попелом радили відбілювати зуби.
6
В Англії є цікава традиція: коли чаю випито достатньо, слід покласти ложку поперек чашки, цим самим подаючи знак, що доливати чай більше не потрібно. Недотримання цього правила часом призводило до кумедних випадків. Кажуть, що якомусь принцу довелося випити 12 чашок чаю, а один іноземець, рятуючись від чаю, не знайшов нічого кращого, як сховати чашку в кишеню.
7
В Європу чай потрапив на початку XVII століття. Тодішні медики відгукнулися про нього, як про засіб, що знижує температуру, підвищує життєвий тонус, розріджує кров і покращує пам'ять. Досить непогано! Можливо, саме такою «рекламою» пояснюється надзвичайно висока ціна на чай. Один фунт чаю у той час коштував близько 50 фунтів стерлінгів сріблом!
8
Ви не уявляєте собі життя без чаю? Виявляється, і звикнути до нього зовсім непросто. Марко Поло подорожував по Сходу 20 років, але так і не полюбив цей напій.
9
У японській мові для понять «чай» і «вія» використовується одне слово. Згідно з легендою, молодий Будда, борючись зі сном, обрізав свої вії і закопав їх у землю. З цих вій виросла рослина з зеленими листочками, яке ми зараз називаємо чаєм.
10
Помірне споживання чаю допомагає поліпшити роботу імунної системи, зменшує ймовірність захворювання на рак, знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Вгору